PROF. DR. SEYYİD EL-HEKİM DEN KARS-IĞDIR ZİYARETİ

Geçtiğimiz günlerde "Müessesetü El-İmam El-Hekim" Kuruluşunun Irak ve Beyrut Başkanı Prof. Dr. Seyyid Ali El-Hekim, Darıca, Kars ve Iğdır'da bir seri ziyaretlerde bulundu. Irak'ın önde gelen merceiyyet aillelerinden olan ve Şiâ Mektebinin önemli müçtehidlerinden Merhum Ayetullah el-Uzma Seyyid Muhsin el-Hekim'in torunu Prof. Dr. Seyyid Ali el-Hekim Darıca'mıza teşrif ettikten sonra vakıf genel sekreterimiz ile birlikte Kars ve Iğdır'da bir seri temaslarda bulundu.

Prof. Dr. Seyyid Ali El-Hekim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA'yı ziyaret etti. Ziyarette Avrupa Caferiler Birliği Başkanı Mehmet Irmak, Türkiye Caferileri Vakfı Genel Sekreteri Hasan Apaydın ve Kamusal İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı ve CAMER Müdürü Öğr Gör Alaaddin Yanardağ da hazır bulundu. Üniversite ve bünyesinde bulunan Caferilik Araştırma Merkezi hakkında bilgiler aldı. Görüşmede bölgesel iş birliklerini güçlendirme ve kültürel bağları derinleştirme hedefiyle atılabilecek adımlar üzerine konuşuldu. 

Serhat şehrimiz Kars'da ilk olarak Kars Ehl-i Beyt Alimleri Birliği Derneğini ziyaret etti. Dernek alimleri ile görüşen el-Hekim, Kars ve alimlerin faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. el-Hekim, alimlerin faaliyetleri ve bu faaliyetleri geliştirmek için neler yapılabileceği hakkında önerilerde bulundu. Çok sıcak ve samimi bir ortamda geçen toplantı faydalı olduğu kadar hayırlara da vesile olacağı kanaati hasıl olmuştur. Ardından diğer dernek ve şahıslarla görüşmeler yapılmış, karşılıklı fikir alışverilerinde bulunulmuştur.

Ardından Iğdır'a geçilerek orada AlulBeyt Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşları ve Şeyh Hüseyin YEŞİL başta olmak üzere birçok alim ve kanaat önderleri ile bir araya gelindi. Yapılan çalışmalar ve bu çalışmaları geliştermek için atılabilecek adımlar hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.


TURCAV Burs Başvuru Formu


TURCAV Burs Başvuru Formunu PDF formatında bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmek için:

Hemen İndir