TÜRKİYE CAFERİLERİ VAKFI VE KURUMLARINDAN İSRAİL’İ KINAMA MESAJI

Birkaç gündür İsrail’in Filistin’e ve Filistinli mazlum halka zulüm ve soykırım girişimi tüm pervasızlığı ve hızıyla devam etmektedir. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden yaptığı bu zulüm dünya kamuoyunda sadece izlenilmekte ve yandaşları tarafından alkışlanmaktadır. Başka zaman insan hakları naraları atanlar bugün ayaklar altına serilen insan haklarına karşı zalime destek vererek aslında gerçek niyetlerini bir kez daha ortaya koymaktadırlar. Hatta İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın, “İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre hareket edeceğiz” sözleri Filistinli mazlum Müslüman halka bakış açılarını ve niyetlerini tekrar tekrar sergilemektedir.

İşin en üzücü olanlarından biri belki de en kötüsü “İslam İş Birliği Teşkilatı” ve “Arap Birliği”nin bu yaşananlar karşısındaki tutumudur. Filistin’de bu zulme maruz kalanlar insan oldukları yanında Arap’tır ve Sünni Müslümandırlar. Belki de ilk başta Sünni tabirimiz yanlış anlaşılacaktır ama sözlerimize dikkat edildiğinde ne demek istediğimiz daha net anlaşılacaktır. Filistinli mazlumların insan olarak yaşadıkları vahşet karşısında gerekli tepkiyi veremeyen sözde Müslüman ve Arap ülkeleri, bari milliyetçilik damarınız tutsun ve soydaşlarımıza soykırım yapılıyor diyerek harekete geçin! Ümmet gayretiniz tutsun ve bizimle aynı inancı paylaşanlara soykırım yapılıyor diyerek harekete geçin!

Amerika, İsrail’e destek için dünyanın en büyük uçak gemisini bölgeye gönderiyor. İngiltere hakeza bölgeye kraliyet donanmasını gönderiyor. “İslam İş Birliği Teşkilatı” ve “Arap Birliği” ne yapıyor? Sadece kınama!

Hayret! Müslümanların birbirlerini öldürmeleri için Yemen’e her türlü silah ve yardımı gönderen Suudi Arabistan Filistin’e neden silah ve askeri yardım göndermiyor? Aynı şekilde diğer sözde Müslüman Arap Devletleri, söz konusu mezhepçilik olduğunda sırf mezhebi farklı diye kanını ve canını mübah görenler zalim ve terör devleti İsrail söz konusu olunca neden üç maymunu oynuyorlar? Neden Amerika ve İngiltere gibi fiziki olarak meydana çıkmıyorlar? İslam dünyasının bir avuç İsrail’den bu kadar korkmasının nedeni nedir acaba? Daha ne kadar bu vahşete seyirci kalınacak?

Müslüman halkın ülkelerindeki tepki gösterileri ve tezahüratları, mazlum Filistin halkının ne yarasını sarar ne de düşen bomba ve sıkılan kurşunların önünü alabilir. Bu konuya biran evvel devletler nezdinde tepki verilip, verilen tepkinin icraata geçirilmesi gerekmekte. İsrail bu zulmüne son vermezse baskı ve yaptırımlar uygulanmalı.

Filistin’de dökülen mazlum kanı, sadece her Müslümanın değil vicdanı olan her insanın içini yaralamakta. Hali hazırda dünyanın en büyük terör devleti olan İsrail’i bu yapmış olduğu soykırım girişiminden dolayı kınıyor, mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isteriz.

 Türkiye Caferileri Vakfı

Caferi ve Ehl-i Beyt Derneği

TÜRCAV Yardım Eli

TÜRCAV Erkek Gençlik Kolları

TÜRCAV Zehrayı Mehdiyye Kız Gençlik Kolları


TURCAV Burs Başvuru Formu


TURCAV Burs Başvuru Formunu PDF formatında bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmek için:

Hemen İndir